Skip to main content

O letošnjem jubilejnem 20. Festivalu lepopisja smo spregovorili tudi v priljubljeni oddaji Radia Maribor Radijska delavnica znancev, ki jo že vrsto let na različne teme pripravlja izjemen novinar, Tone Petelinšek. Tema lepega pisanja z roko v sodobnem času se mu je zdela tako zanimiva, da ji je posvetil kar celo oddajo, ki ste ji lahko prisluhnili na valovih radia Maribor v ponedeljek, 4. novembra zvečer. K sodelovanju je povabil snovalce, organizatorje in različne sodelujoče pri projektu Festivala lepopisja, ki v občini Slovenske Konjice poteka že častitljivih 20 let in k pisanju z roko nagovarja učenke in učence vseh treh triad osnovnih šol iz vse Slovenije.

“Tema se zdi še posebej zanimiva v času vsesplošne digitalizacije in pisanja z računalniškimi tipkovnicami… Govorimo o pomenu pisanja z roko, o tem kako je pomembno otroke učiti pisati lepo, natančno, razločno in smiselno in kako to vpliva na kasnejši celostni mentalni razvoj, sposobnost zaznavanja ter umeščanja samega sebe v arhitekturo sociokulturnih odnosov,” je kot uvod v poslušanje oddaje zapisal Tone Petelinšek na spletni strani Radia Maribor.

Oddajo so sooblikovali:

  • mag.Tjaša Kangler – vodja Turistično-informacijskega centra Slovenske Konjice in koordinatorica Festivala lepopisja,
  • Stanislav Kračun – pobudnik festivala,
  • Kristina Pristovnik – upokojena učiteljica POŠ Špitalič,
  • Hedvika Vidmar Šalamon – avtorica razstav,
  • Lucija Levart – prof slovenskega jezika na OŠ Zreče,
  • Mateja Rubin Kovačič – psihologinja na OŠ Vitanje,
  • oddajo je ob sovodenju Ive Lenart, ene izmed letošnjih nagrajenk Festivala lepopisja, pripravil Tone Petelinšek,
  • Tehnična realizacija Boštjan Feguš.

Vabljeni k poslušanju s KLIKOM na spodnjo fotografijo ali na TEJ povezavi.

Srčna hvala Radiu Maribor in Tonetu Petelinšku za to, da na valovih vašega radia medijski prostor namenjate tudi zgodbam, kot je naša zgodba Festivala lepopisja, ki bi zlahka ostala spregledana in preslišana, saj ni komercialna in ne prinaša bogatih zaslužkov. Prinaša pa zadovoljstvo, lepoto, ohranja tradicijo, vzgaja odgovorne mlade ljudi in oživlja spomin na edinstveno zgodbo, ki jo Žička kartuzija že vse od 12. stoletja piše v tihi dolini svetega Janeza Krstnika.